Otevírací doba pobočky Homole (Č. Budějovice) je v PO - PÁ od 8:00 do 17:00. SO od 8:00 do 12:00.

Asfaltový střešní šindel KATEPAL 3T černá

Kód: KAT/3T/1
Akce
Značka: KATEPAL
909 Kč / bal 751,24 Kč bez DPH 378,75 Kč / 1 m2
Skladem u dodavatele

Má tvar pravidelného třítabulového obdélníku. Tato krytina najde uplatnění na malých i velkých střešních plochách. Asfaltový střešní šindel Katepal 3T jako lehká střešní krytina, je vhodný jako pro rekonstrukce starších eternitových střech, tak i pro novostavby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Asfaltový střešní šindel tvar tří tabulkového obdelníku 3T KATEPAL.


Asfaltové střešní šindele mají dvojnásobnou životnost ve srovnání s oxidovanými šindeli. Jedná se o SBS modifikované šindele, které mají životnost 60 let a je na ně poskytována záruka po dobu 30 let.  

Mezi velké výhody střech z asfaltových šindelů patří to, že krytina dokáže při dešti tlumit hluk v podkroví od dopadajících dešťových kapek. Nejvíce jsou šindelové střechy doceňovány v tuhém zimním období, jelikož dokážou odolávat silným větrům i vydatnému sněžení.


Vlastnosti:
- vhodný i do extrémních podmínek
- zaručuje voděodolost
- vysoká životnost
- dlouhá záruka až 30let
- pevnost v ohybu
- celoplošně samolepící
- pružnost i v chladu
- odolnost proti natržení
- vynikající přilnavost posypu


Balení a pokládka:

Při konstrukci krovu musíte pamatovat na minimální sklon střechy 12°

- V jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale díky překrytí se z jednoho balení asfaltového šindele vytvoří přesně 2,4 m2 hotové střechy (na nejvíce zatíženém místě jsou tři vrstvy). V každém balení je 17 šindelů o rozměru 1 x 0,33 m.

-  Nominální tloušťka šindelových pásu v místě lepení je 3 mm, dle EN 544 není výrobce asfaltových šindelů povinen tento údaj uvádět, neboť sledovaným parametrem zmíněné normy je nominální hmotnost plošného materiálu šindele. Při výběru šindele, tedy není jeho tloušťka rozhodujícím parametrem, neboť jde hlavně o kvalitu asfaltové hmoty a její odolnost proti stárnutí (pro představu - oxidované šindele mají tloušťku zhruba 4 mm, ale jejich životnost je o cca polovinu nižší než u modifikovaných asfaltových šindelů, které mají tloušťky okolo 3 mm).

- Šindelové pásy jsou celoplošně lepící, a proto jsou opatřeny ochrannou fólií, která se při pokládce strhává. Asfaltové střešní šindele před pokládkou nezapomeňte namíchat ze 4 až 5 náhodně vybraných balení, vzhledem k přírodnímu charakteru posypového materiálu. Se samotnou pokládkou pak s namíchanými pásy začněte od středu střechy, tak ať překryjete prořezaná místa okapového pásu a postupujte směrem k okrajům střechy, po jednotlivých řadách až k vrcholu střechy.

-  Každý pás šindele se přibíjí 4 ks hřebíků na důmyslných místech, tak ať se probíjí i další vrstvy pod samotným přibíjeným asfaltovým pásem.

-  Při výpočtu plochy střešní krytiny nezapomeňte připočítat cca 2 - 5 % na odpady.

 

Šindele z různých šarží mohou mít odchylky v odstínech.

Doplňkové parametry

Kategorie: KATEPAL
Barva: Černá
Hmotnost: 1bal = 25kg
Počet v balení: 2,4 m2
Specifikace: Celoplošná samolepící vrstva
Tloušťka: 3 mm
Životnost: až 30 let*
jednotky: m2
Množství v balení: 2,4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: