Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Hřebenový pás okapový pro střešní šindel (bal) KATEPAL

Kód: KAT101
Značka: KATEPAL
1 659 Kč –22 %
Hřebenový pás okapový pro střešní šindel (bal) KATEPAL
1 659 Kč –22 % 1 288,65 Kč / bal 1 065 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Barvy

Podkladový pás na šindel je určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy. Dodává se v baleních pro každý typ šindele v různých barvách dle výběru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podkladový pás na šindel je určený pro založení okapového pásu a připravený pro krytí hřebenů a nároží střechy

Doporučený produkt – garance hydroizolace okapních hran, hřebenů a nároží !
Dodává se v baleních pro každý typ šindele v různých barvách dle výběru.

Jedná se o univerzální balení, které lze použít dvojím způsobem, a to na: 
1/Okapový pás - po „zalepenkování“ a oplechování střechy je nutné začít krýt střechu od okapní hrany originálním univerzálním okapovým/hřebenovým pásem, který má obrovskou výhodu ve velké prolepené styčné ploše, která tak lépe přilne k oplechování okapní hrany a nemůže tak dojít k zatečení pod šindel, zvlášť v zimním období, kdy je obtížnější odvod vody z podokapních žlabů.

V 1 balení originálního okapového pásu je 20 rovinných pásů o rozměru 1 m x 0,25 m, což vystačí na pokrytí 20 bm okapní hrany (při kladení „na tupo“ vedle sebe).Tento pás je navíc předřezaný pro krytí hřebene, takže případné zbytky lze dále využít. Schéma tohoto pásu na  obrázku níže.

2/Hřebenový pás - po dokončení pokládky až k hřebenu střechy je nutné zakončit střechu univerzálními okapovými/hřebenovými pásy.
Tyto pásy mají větší poměr modifikátoru, dají se tak lépe tvarovat a jejich rozměr a přilnavost je mnohem větší, než když se hřeben zakrývá z laloků klasického šindelového pásu, což je navíc velice pracné a finančně obdobně náročné (vzhledem k množství odpadu) jako použití univerzálních okapových/hřebenových pásů.

Hřebenové pásy se získají rozdělením okapových pásů, kterých je v balení 20 kusů o rozměru 1 x 0,25 m (viz. obrázek níže), které jsou připraveny pro příčné rozdělení tak, že se z každého kusu dají vytvořit 3 menší kusy o rozměru 0,33 x 0,25 m.
 
Těmito kusy se pak hřeben překrývá delší stranou (0,33 m) se vzájemným překryvem 5 cm a z jednoho kusu se tak získá 0,2 bm hotového hřebene, což znamená, že z balení univerzálních okapových/hřebenových pásů (20 ks po 1 m okapových pásů = 60 menších kusů po 0,33 m hřebenových pásů) se zakryje 12 bm hřebene / nároží, neboť krytí nároží je totožné.
Ve své podstatě to znamená, že pokud znáte celkovou délku hřebenů a nároží, stačí jí vydělit 12 bm a zaokrouhlit na celá balení směrem nahoru.

Spotřeba:
V případě použití jak na okapní hranu, tak na hřebeny a nároží se v závislosti na jejich délce řídí tímto pravidlem:
Celková délka okapových hran / 20 bm + celková délka hřebenů a nároží / 12 bm = počet balení univerzálních okapových / hřebenových pásů  (zaokrouhleno směrem nahoru na ucelená balení ).

V případě použití pouze na okapní hrany:
1 balení = 20 bm

V případě použítí pouze na hřebeny a nároží:
1 balení = 12 bm

Šindele z různých šarží mohou mít odchylky v odstínech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Střešní šindele
Počet v balení: 1 bal
Rozměr: 20ks = 1x0,25m
Typ: Asfaltový

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: