Přihlášení Registrace


Skleník vs. Pařník

Nebaví-li vás se celé léto ládovat kupovaným ovocem a zeleninou a máte-li ve svém okolí volný kousek půdy, pak se můžete uchýlit k home-made řešení. Vypěstovat okurky a rajčata si můžete buď v pařeništi, nebo ve skleníku.

Nejideálnější chvílí pro stavbu skleníku je období "babího léta". Skleník je na jaře plně připravený pro vaše zahradničení - stihnete tak celou pěsitelskou sezónu. Stavba skleníku na jaře nese riziko nestálého, chladného a vlhkého jarního počasí při instalaci. Bude-li delší zima, můžete také propásnout nejvhodnější dobu pro začátek výsadby.

Pařeniště existují dvojího druhu, totiž mělká a hluboká. Ta první fungují pro předpěstování rané zeleniny, druhá potom fungují jako plnohodnotné místo pro pěstování zeleniny. S použitím vrstvy chlévského hnoje, je možné zde pěstovat i rajčata a papriky a sklízet velmi brzy. V pařnících se v Čechách nejčastěji pěstují okurky.

Pařeniště může také sloužit k pěstování pozdní zeleniny a dobře se tu uskladňuje kořenová a hlíznatá zelenina a přes zimu sem zasadíme rostliny klíčící v chladu, jako je čemeřice, lomikámen nebo koniklec.

 

Pařník si s pomocí naší nabídky postavíte velice snadno. Zvolit můžete mezi variantami se skružemi a fólií nebo pařníku, který snadno nainstalujete, neboť se skládá ze dvou kovových bočnic a vlnité průhledné PVC desky.

Pařníky mají tu výhodu, že jsou snadno zbouratelné. Pokud se rozhodnete přesunout pařník z míst na místo buď z praktických důvodů, nebo kvůli kvalitě půdy, není nic jednoduššího, než fólii stáhnout a skruže snadno přemístit. Nevýhodou potom je velikost a termoregulace. ¨

Skleník oproti tomu vydrží celá dlouhá léta a je rovněž stabilnější. Více se toho do něj vejde a rostliny mají vetší vegetační plochu. Skleníky mohou mít buďto klasický tvar nebo jsou v současné době moderní skleníky s kulatým půdorysem. Nahlédněte do naší bohaté nabídky a nalezněte v sobě chuť zahrádkařit. Ať už to bude pařník nebo skleník, jistě to ozvláštní vaší zahradu a budete mít radost z vypěstované zeleniny a ovoce.

 

 

 

 


Publikováno: 20.07.2016