Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Zkuste to s kamenem

oblozeni_vnitrniDobě plastové odzvonilo, teď frčí příroda. Nastala doba, kdy se interiéry zařizují v jemných barvách a za použití převážně přírodních materiálů. Jen si představte tu krásnou dřevěnou dubovou podlahu, přírodní dřevěnou a pouze lakovanou kuchyňskou linku nebo teplo sálající z krbu, který je obložený kamenným obkladem.

A právě kamenné obklady zažívají v posledních letech boom. Rozlišujeme také kameny lámané a štípané. Dají se využít prakticky kdekoliv. Jako obklad pod kuchyňskou linkou nebo jako dekorace stěny v koupelně. Jak jsme se již zmínili, překrásně vypadá kamenem obložený krb. Surový vzhled nerostu, propůjčí interiéru jakýsi nádech jeskyně, které před tisíci lety prokazatelně obývali předchůdci dnešního člověka.

Falešný kamenný obklad

Vzhledem k vyšší ceně pravého přírodního kamene či břidlice, existují dnes již věrné alternativy. Kamenné kopie jsou vyrobené z betonu nebo sádry. Používají se také pálené cihly. Tyto "náhražky" se používají v interiéru i exteriéru, kde na ně působí teplotní výkyvy i vlhkost a vítr. Všechny vypadají opravdu luxusně a vytvoří pro vás doma útulnou přírodní atmosféru. Některé z kamenných obkladů je třeba také zaspárovat. 

Interiér

Kamenný obklad se dá v interiéru použít opravdu kdekoliv, je to jen na vaší fantazii. Velice efektně působí například i takový obložený a nasvícený bar. Luxusně bude vypadat obložený výklenek nebo klenba. Pozor si však dávejte na místa, kde byste se mohli o kámen poranit. Jeho povrch je hrubý a doporučujeme kamenem neobkládat například zeď, ke které přiléhá postel.

oblozeni_interieru

Exteriér

U kamenných obkladů určených do exteriéru je důležité, aby byly mrazuvzdorné. Princip je stejný jako u exteriérové dlažby. Čím poréznější materiál, tím do sebe snáze natáhne vlhkost a vodu a působící mráz tak může strukturu kamene narušit. Výsledkem by bylo postupné odpadávání kamene. Napodobeniny přírodních kamenů se proto vyrábí z exterierového betonu, který tyto vlastnosti splňuje. Můžete jím obkládat celé terasy, schodiště ploty nebo ho použít jako sokl. 

U nás najdete nejenom širokou nabídku dekorů a provedení kamene, ale i potřebné prostředky a stavební chemii k bezproblémové instalaci ven i dovnitř a s mnohaletou trvanlivostí.

Jak vypadá obkládání krok po kroku?