Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Zavlažování zahrady snadno a rychle

zavlazovani_zahrady_snadno_a_rychleChcete-li mít zahradu plnou života a krásy, musíte se o ní dobře starat. V letních vedrech dostává zahrada pořádně zabrat. Jak zajistit, aby se nám tráva zelenala, zelenina zrála a květy provoněly každý kout?

Pravidelná zálivka

Voda je základ. Především v letních měsících potřebují rostliny brát vláhu z hloubky. Povrchová vrstva půdy je totiž neustále vysušována a voda se rychleji vypaří. Je nutné dbát na to, aby se voda dostala do patřičné hloubky a není od věci zalévat vydatněji a ne tak často. Nikdy rostliny nezalévejte pokud panují největší vedra. Způsobilo by jim to šok. Nejvhodnější je pro rostliny ranní nebo večerní zálivka. Zalívejte přímo ke kořenům.

Nestárnoucí klasika

Pokud jste majitelem menší zahrady a potrpíte si na tradiční způsoby zalévaní doporučujeme vám naše zahradní konve a hadice. Hadice jsou k dispozici v různých barvách, tloušťách a s různou sílou vrstev. Tradiční zavlažování patří k nejúspornějšímu řešení, ale je dobré investovat alespoň do kvalitní rozprašovací pistole. Na hadici se vám bude určitě hodit kvalitní držák. Usnadní to manipulace s hadicí a zalévání pro vás bude příjemnější.

Pohodlná automatika

Pokud oplýváte opravdu velkým pozemkem a zavlažování pomocí klasické hadice nepřáchí v úvahu, využijte mobilní zavlažovače nebo automatické stystémy. Při pořizování automatiky je nutné s rozmyslem uvážit jak velkou máte zahradu, jaký má sklon, velikost a tvar. U zavlažovačú snadno nastavíte rozmístění, dosah a sílu rozstřiku. Velkou výhodou systému je možnost jeho naprogramování. Můžete tak například zavlažovat různé části zahrady v různých denních dobách. A samozřejmostí je možnost nastavit spuštění systému v době vaší nepřítomnosti.

Důkladnou péčí o zahradu lze předcházet různým škůdcům a onemocnění rostlin. Výbavu je vhodné doplnit o postřikovače, které se hodí při hubení škůdců a také jako desinfekce. Na zahrdaě využijete například také čerpadla nebo zahradní kohouty.