Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Zámková dlažba snadno a rychle

zámková_dlažbaRádi byste zvelebili svůj pozemek nějakým chodníčkem nebo pěšinkou, ale nevíte jak na to? Nezoufejte! S naší malou pomocí zvládnete dlažbu položit i bez odborné práce dlaždiče.

Příprava podloží

Základem je výkop. Pokud potřebujete vydláždit větší a hmotnostně náročnější prostory, udělejte výkop hlubší, než například při výstavbě pěšiny. Dno výkopu musí být rovné a kopírující požadovaný sklon. Doporučujeme použit nějaký stroj, nejlépe válec, aby práce byla opravdu precizní.

Podkladová vrstva

Zpravidla používáme kamennou drť. Opět respektujeme pravidlo, že čím náročnější prostor, tím silnější podkladová vrstva. Tentokrát je dobré vrstvu zhutnit vibrační deskou a vyrovnat jí pomocí vodováhy.

zámkova_dlažba_2Osázení okrajů

Podklad máme hotový a můžeme se pustit do osázení okrajů obrubníky, které vkládáme do vlhkého betonu. Je důležité vybrat vhodný typ okraje podle záměru výstavby. Na výběr máme například záhonový nebo chodníkový obrubník. Nutné je opět vysypat plochu jemnou drtí a zhutnit.

Pokládka dlažby

Na pěšinky si vybereme dlažbu o tloušťce zhruba 6 mm, na dvůr před garáží je nutno volit sílu 8 mm a více. Pokud je nutné dlažební kostky nějak upravit, doporučujeme spolehlivé řezačky na dlažbu a obklady. Zámkovou dlažbu pokládáme a jemně vklepáváme do sebe gumovou palicí. Jednotlivé kostky se nesmí vyklánět a propadat do podloží, proto po dlažbě nešlapejte. Nakonec spáry vysypejte jemným křemičitým pískem, dobrým pomocníkem v boji proti prorůstání trávy.

A máme hotovo

Přejeďte po dlažbě rovnoměrně vibrační deskou nebo válcem a důkladně ji tím zpevněte. Znovu ji zasypte křemičitým pískem, abyste doplnili spáry v dlažbě. Nyní se již můžete oprávněně těšit z dokonalého výsledku své práce. 

Přečtěte si také o přednostech vymývané dlažby v našem článku. Stačí pár jednoduchých kroků a můžete svou zahradu proměnit v malý zámecký park. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.