Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Údržba bazénu

udrzba_bazenuPo zimě přichází s jarem spousta radostí, ale i starostí s údržbou domu a zahrady. Pokud máte zahradní bazén, jistě víte, že i s ním je celá řada starostí a po zimě potřebuje řádný restart. Zde je několik zásad pro správnou údržbu bazénu.

 Zdroj vody

V první řadě byste si měli ohlídat zdroj vody. V nejlepším případě zvolte veřejný vodovod, z něhož je voda upravená a odsolená. Voda ze studny je sice levnější variantou, ale obsahuje často železo nebo jiné kovy, které po oxidaci vodu nepěkně zabarví.

Hlídejte si pH hodnotu. Alespoň jendou týdně zkontrolujte hodnotu pH ve vašem bazénu. Hodnota vody v bazénu by měla být ideálně v rozmezí mezi 7,0 - 7,4. PH má vliv na funkčnost bezénové chemie. Pro zvýšení pH vody v bazénu je vhodný například Cranit pH plus pro snížení pak naopak Cranit pH minus.

Údržba filtruudrzba_bazenu_2

Nezanedbejte čištění a údržbu filtru. Zanedbávaný filtr může mít neblahý vliv na celkovou kvalitu vody v bazénu. Potřebnou dobu filtrace zjistíte tak, že změříte teplotu vody, vydělíte ji dvěma a výsledné číslo by mělo odpovídat počtu hodin filtrace za den. Pro pravidelnou údržbu byste pak měli sáhnout po několika různých přípravcích, které zajistí dokonalou čistotu a kvalitu třeba i po celou letní sezónu. Jako spolehlivá a účinná desinfekce vody zafungují Cranit Quatr tablety,  které fungují jako víceúčelový přípravek pro celosezónní údržbu vody. Tablety likvidují řasy a zabraňují jejich růstu. Rovněž stabilizují chlór a vločkují nečistoty. Proto jsou tyto tablety ideálním a multifunkčním řešením, pokud nechcete kupovat celé řady různých přípravků.

Také si dávejte pozor na znečištěný proužek nad hladinou bazénu. Ten bývá ideálním útočištěm a místem rozmnožování pro bakterie. V případě, že je již pozdě na prevenci, oceníte jistě i Cranit Proti řasám. Pokud si všimnete, že má voda v bazénu opravdu na mále, nebojte se sáhnout po přípravku Cranit Chlor šok, který poskytne „šokovou“ úpravu bazénové vody po napuštění nebo při silném znečištění. Návody a dávkování na všechny zmíněné přípravky jsou součástí balení.