Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Střešní okna - hvězdy nad hlavou

stresni_oknaSama jsem obyvatelkou podkrovního bytu, ve kterém jsou kromě terasy pouze střešní okna. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu oken?

Za dobu své existence jsem si prošla rozmanitými druhy a typy obydlí. Od baráčku se zahradou, kde jsem trávila dětství u dědy, až po starý městský dům s vysokými stropy. Nyní obývám půdní zástavbu, kde se nachází pouze jedno svislé okno. 

Střešní okna jsou zapotřebí tam, kde není možnost instalovat okna klasická. Typická jsou pro půdní byty nebo nejvyšší pokoje rodinných domů. Existují okna pro způsob otevírání buďto horním madlem nebo spodní klikou. Okno se spodním otevíráním se volí spíše do prostor, kde je hodně vysoko a na horní madlo byste těžko dosáhli.

stresni_okna_2Výhody

V zimě ani nemusíte vstávat z gauče, abyste nahlédli z okna, jestli sněží. Prostě tam buď máte bílou peřinu nebo ne. To samé platí i v případě deště. Jeho intenzitu neomylně poznáte pouhým pohledem na okno.

Pohled na zářivou azurovou oblohu ihned ráno po probuzení Vás snad nikdy neomrzí. Večer Vás zase mohou při usínání potěšit hvězdy. Konec umělých souhvězdí na stropě!

Perfektně izolují hluk a ruchy z okolí. Některá okna mají dokonce schopnost chránit vnitřní vybavení proti UV záření. Asi standard by měla být ochranná vrstva proti krupobití

Pod okno s horním otevíráním lehce umístíte i nábytek, aniž by omezoval dráhu okna při manipulaci. 

Okna VELUX mají například i tzv. ventilační klapku, která dovnitř nepustí nic jiného, než čerstvý vzduch. 

Některá dokonce mají funkci samočistící vrstvy na vnější straně okna, díky které dochází k rozkladu nečistot. Ty následně snáze zmizí spolu s deštěm. 

Nevýhody

Pokud jste majiteli výhradně interiérové kočky, která nemá 7 kilo a je schopná se vyškrábat prakticky kamkoliv, s větráním dokořán v létě se rozlučte. Zvíře si počká na chvilku slabosti a ihned jí využije k úprku na střechu. Při vidině pádu ze 4. patra mě osobně, jako starostlivou matku, jimá hrůza.

V případě, že nemáte zázračnou samočistící vrstvu a bydlíte někde na rušnějším místě, okna můžete mýt zruba tak jednou týdně. Špína není sice nijak vidět, ale věřte mi, je jí tam dost a po čase se ukáže v plné kráse.

Při silné průtrži mračen, doplněné krupobitím, se připravte na nervydrásající chvíle, jestli to okna a hlavně vy ve zdraví přežijete. 

Jen tak si neodjedete v létě k vodě, aniž by zůstalo okno na škvírku otevřené. Víte, jak probíhá průměrná letní bouřka. Rozdíl je v tom, že na ulici voda odteče sama. Záleží také samozřejmě na sklonu střechy a samotného okna. 

 

Potřebujete-li vyměnit stará okna nebo stavíte dům a okna úplně nově kupujete, podívejte se na nabídku v kategorii střešních oken. Najdete u nás pouze ověřené jedničky na trhu od výrobců VELUX nebo FAKRO a také napříkladí doplňky pro střešní okna

Představení českého výrobce střešních oken Fakro, které jsou součástí našeho sortimentu.