Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Skleník vs. pařník

sklenik_vs_parnik_2Nebaví-li vás se celé léto ládovat kupovaným ovocem a zeleninou a máte-li ve svém okolí volný kousek půdy, pak se můžete uchýlit k home-made řešení. Vypěstovat okurky a rajčata si můžete buďto v pařeništi, nebo ve skleníku.

Stavba a výhody skleníku

Nejideálnější chvílí pro stavbu skleníku je období "babího léta". Skleník je na jaře plně připravený pro vaše zahradničení - stihnete tak celou pěsitelskou sezónu. Stavba skleníku na jaře nese riziko nestálého, chladného a vlhkého jarního počasí při instalaci. Bude-li delší zima, můžete také propásnout nejvhodnější dobu pro začátek výsadby. 

Skleník oproti pařníku vydrží celá dlouhá léta a je rovněž stabilnější. Více se toho do něj vejde a rostliny mají vetší vegetační plochu. Skleníky mohou mít buďto klasický tvar nebo jsou v současné době moderní skleníky s kulatým půdorysem. Nahlédněte do naší bohaté nabídky a nalezněte v sobě chuť zahrádkařit.

A co vlastnosti pařeniště?

Pařeniště existují dvojího druhu, totiž mělká a hluboká. Ta první fungují pro předpěstování rané zeleniny, druhá potom fungují jako plnohodnotné místo pro pěstování zeleniny. S použitím vrstvy chlévského hnoje, je možné zde pěstovat i rajčata a papriky a sklízet velmi brzy. V pařnících se v Čechách nejčastěji takto pěstují okurky.

Pařeniště může také sloužit k pěstování pozdní zeleniny a dobře se tu uskladňuje kořenová a hlíznatá zelenina. Přes zimu sem zasadíme rostliny klíčící v chladu, jako je čemeřice, lomikámen nebo koniklec.

Pařník si s pomocí naší nabídky postavíte velice snadno. Zvolit můžete mezi variantami se skružemi a fólií nebo pařníku, který snadno nainstalujete, neboť se skládá ze dvou kovových bočnic a vlnité průhledné PVC desky.

Mají tu výhodu, že jsou snadno zbouratelné. Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete přesunout pařník z místa na místo, není nic jednoduššího, než fólii stáhnout a skruže snadno přemístit. Nevýhodou může být jeho velikost a termoregulace.

 

Ať už to bude pařník nebo skleník, jistě to ozvláštní vaší zahradu. Navíc budete mít domácí zeleninu a ovoce, které si sami vypěstujete.