Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Příslušenství k obsluze krbu

prislusenstvi_ke_krbuTématem minulých novinek byly krby, bio krby a kamna, která vnesou do každého interiéru příjemné teplo a atmosféru domova. Ale co také správné vybavení?

Užiteční pomocníci

Základ tvoří obvykle pohrabáč, smetáček, lopatka a kleště. V případě potřeby okrasného uskladnění dřeva si můžete pořídit i ozdobné stojany a koše. Nářadí se Vám bude hodit při každé manipulaci s náplní krbu, ať už se bude jednat o vyčíštění či uspořádání hořících polínek. Při správném používání by měl být prostor ohniště před každým využitím důkladně vyčištěn smetáčkem a lopatkou od popela a uhlíků. Je to proto, aby se Vám oheň rychle rozhořel a popel za chvilku nepřetékal až na podlahu.

V případě kamen bude třeba popel vynášet ze zásobníku. Pomocí pohrabáče můžete bezpečně manipulovat s hořícími polínky a nepřijít tak k žádné újmě na zdraví. Tedy pokud Vám pohrabáč neupadne omylem třeba na palec u nohy. 

Funkčnost a krása v jednom

Nabídka designů je tak široká, že nemáte snad ani šanci jí projít celou. Vybírat můžete z moderních a funkcionalistických provedení, z originální a překrásné kovářské práce na zakázku, ale i z různých tématických výrobků. Nemusíte se opravdu bát, že byste si nevybrali. Na chatu či chalupu se bude hodit kované černé, do moderního interiéru například chromované se skleněnými prvky.

Dále také přemýšlejte nad umístěním. Krbové nářadí lze pořídit ve speciálním stojanu či koši, k přidělání na zeď nebo rovnou jako součást koše na dříví. Tyto varianty si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích. 

prislusenstvi_ke_krbu_2

Ochrana okolí krbu nebo kamen

Velice praktickou funkci má i tzv. krbová zástěna nebo krbový paravan. Ti mají za úkol chránit například okolní nábytek před poškozením či vznícením. Odrážejí teplo, které by jinak z ohně proudilo v plné síle. Nabízejí se opět v různých provedeních. 

Pokud přemýšlíte nad pořízením nepostradatelného doplňku k Vašemu krbu, podívejte se na naši nabídku veškerého krbového příslušenství.