Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Nepodceňujte výběr pletiva

pletivo_1Oplotit svůj pozemek nebo vymezit prostor či určité území bývá zvykem i nutností. Z historického hlediska má oplocení kořeny opravdu hluboko. Přesvědčit nás mohou všelijaké hradby, stěny a zděné ploty, které mívaly především ochrannou funkci. Takové oplocení skrývalo a skrývá vše co nemá být viděno

Vymezte si prostor

Pokud se chystáte ke stavbě plotu, zvažte estetičnost, umístění a především účel. Jednou z variant oplocení pozemku je využití klasického pletiva. Mimo tradiční pozinkovaný a poplastovaný typ, nabízí trh také celoplastové pletivo. Vzhledově jej těžko rozeznáte od kovového, nicméně předčí ho v mnoha ohledech. Je vysoce odolné, nevyžaduje žádnou údržbu, neztrácí barvu a potěší vás snadnou instalací na různé druhy sloupků. Používá se jako permanentní oplocení zahrad, sportovišť a díky použitému materiálu je ideálním řešením pro vymezení letišť, radarových zařízení a průmyslových oblastí. Kromě použitého materiálu výběr závisí i na typu pletiva. K dispozici je zapletené pletivo s napínacím drátem, nezapletené bez drátu, dekorační nebo svařované. Všechna pletiva poskytnou vašemu pozemku ochranu a přesto neuzavřou výhled do krajiny a zachovají tak přirozenou naturálnost pozemku. 

Zabezpečení zvířectva

Pevnost a dlouhá životnost jsou pro chovatele rozhodujícím faktorem správného výběru pletiva nebo sítě. Zvažujte pečlivě. Různé druhy zvířat si žádají i různé druhy a šířky oplocení.Slabší drát s menšími oky využijete jako výplň klecí či králíkáren, ale také jako ochranu keřů a stromů před okusem zvěře. No a ohradit s ním můžete třeba i kompost.Oplocení s většími oky zvolte, pokud se chystáte vytvořit výběh pro slepice, husy nebo kuřata. Dbejte však na to, aby bylo dostatečně vysoké.  Plastová pletiva jsou flexibilní, z lehkého materiálu a UV odolná. Koukáte-li po chovatelských sítích, můžete stejně jako u pletiva vybírat z pozinkovaného, poplastovaného a PVC typu. Sítě jsou vhodné především jako ochrana proti škůdcům.

pletivo_2

Dekorační pletivo

Hledáte-li pletivo, které bude plnit nejen ochrannou funkci, ale bude i vizuálně vzhledné, sáhněte po dekoračním pletivu. Dráty jsou alternativě splétány a vytváří okrasné hrazení pro záhony, keře, parky i chodníky. Dekorační pletivo DEKORAN má poplastovaný povrch a navíc velmi snadnou instalaci. Je skvělou volbou, pokud hledáte elegantní, okrasný a přesto funkční plot.  

Vhodné doplňky

Každé pletivo vybírejte s rozmyslem. Zaměřte se na účel a kvalitu produktu. Ke stavbě plotu vám mimo jiné můžeme nabídnout i potřebné náčiní k jeho instalaci. Budou se vám hodit vázací dráty, stahovací pásky i napínáky. Vhodnými doplňky na zahradu mohou být také přírodní opěrné tyče pro rostliny a květiny.