Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Kouzlo krbových kamen

krbova_kamnaChcete váš domov proměnit na oázu poklidných večerů? Ať už máte možnost mít krbová kamna doma či na chatě, s přicházejícím ochlazením oceníte jejich vlastnosti ještě mnohem více. Oheň je jeden z nejzásadnějších lidských objevů a provází náš druh již po tisíce let. Ale ani po takové době nás neomrzel hypnotizující pohled do mihotajících se plamenů.

Přednosti krbových kamen

S tímto pocitem, pramenícím opravdu už od počátků lidských předků, přichází i pro nás mnohem příjemnější pocit takzvaného sálavého tepla. Sálavé teplo Vám žádné ústřední topení bohužel nezajistí. Ovšem každý jistě zná tu úlevu, když natáhne promrzlé nohy nebo ruce k sálajícímu ohni.

krbova_kamna_2Podmínkou pro krbová kamna je však možnost odvodu kouře. To bohužel znamená, že by sousedé v paneláku z vašeho kouřovodu neměli moc velkou radost. Kouřovod, jak selský rozum správně radí, je nutno vést ven a pokud možno ne někomu přímo do oken. Nabízíme kamna s horním odvodem spalin a průměrem kouřovodu 15 cm. 

Máme pro vás pouze kvalitní česká krbová kamna se systémem sekundárního spalování, který zajišťuje vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. A to vše díky takzvanému terciálnímu přívodu vzduchu. Na přiloženém obrázku můžete vidět schéma tohoto systému spalování u našich kamen. 

 

Díky své kvalitě a nárokům na použité materiály jsou kamna velice žádaným zbožím i ve světě. Například komora je vyrobena z 5 mm ocelového plechu.

Vhodným materiálem k vytápění je dřevo nebo dřevěné Ekobrikety, o kterých se dozvíte více v našem příspěvku >>