Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Kliky a kování

kliky_a_kovaniCelkový dojem z interiéru závisí hodně i na detailech, kterými prostor doplníte. Důležitou složkou jsou kliky a kování, které doplňují zvolený styl a plní praktickou stránku každodenního provozu.

Volba dveřního kování

Představte si bílé, dvoukřídlé a navíc překrásně vyřezávané dveře. K těm dosadíte nějakou moderní futuristickou kliku... No, vše záleží na osobním vkusu. Kování by se však mělo volit s citem a s ohledem na to, v jakém duchu se nese design interiéru

Obzvlášť u dveřního kování byste měli určitě klást důraz i na kvalitu zpracování, odolnost, funkčnost a jednoduchost manipulace. Venkovní kování nemá ten luxus stálé okolní teploty, ale působí na něj i vlivy různých ročních období. Proto bývá obecně vyrobeno z odolnějších materiálů. Venkovní dveře můžete navíc doplnit i o tzv. dveřní zavírač. Ten za vámi pohodlně a plynule dveře uzavře bez zbytečné prudké rány na závěr. Šetří tím nejenom vaše nervy, ale omezuje i riziko poškození systému prudkým uzavíráním.

kliky_a_kovani_2 Interiérové kování je povětšinou sestaveno tak, že jsou kliky naproti sobě. 

 Exteriérové bezpečnostní kování je řešeno z hlediska bezpečnosti tak, že je na jedné straně místo kliky koule, se kterou nelze otočit a dveře tím tak otevřít. K otevření je nutný pouze konkrétní klíč.

Pokud zrovna sháníte nové dveře a nemáte ještě jasno, podívejte se i na naši bohatou nabídku dveří všemožných tvarů, materiálů, provedení i požadavků na funkčnost. Užitečným vám jistě bude i příspěvek "Jak vybrat nové dveře".

Okenní kování

Okna jsou povětšinou zhruba v úrovni očí dospělého člověka. Proto je zde důležité, aby prvky kování působily esteticky dobře a nekazily vzhled okenic. Zároveň zajišťují veškerou manipulaci a proudění vzduchu do místnosti a v případě nějaké nehody i z ní. Záleží na typu okna, ale obvykle lze otevřít do několika pozic. Je proto důležité skloubit vzhled s maximální funkčností.

Kování nábytku

Stejně jako v případě dveří, je i zde kladen důraz spíše více na design. Jako příklad si můžeme představit starší kuchyň. Kolikrát postačí vyměnit takový malý detail, kterým jsou úchyty a hned vypadá prostor mnohem moderněji. Nezapomínejte však ani v tomto případě myslet na kvalitu a funkčnost, kterou mají komponenty splňovat po řadu let.

Nabídka klik a kování 

Součástí kování jsou i prvky jako háčky, věšáky, dveřní zarážky, různé úchyty, které se používají při  manipulaci s dveřmi posuvnými a v neposlední řadě také bezpečnostní řetízky na dveře nebo krásná mosazná klepadla. Mezi kování se například řadí i kované ploty a brány.

Náš sortiment vám nabízí mnoho výrobků, mezi nimi i kování výrobců COBRA nebo MP KOVÁNÍ  stačí pouze nakouknout do této nabídky.