Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Jakou podlahu? Myslete do budoucna

podlahaJednou z největších investic bývá obvykle podlaha. Utváří interiér a celkový dojem z něj. Jak vybrat takovou, aby byla i za 20 let stále vkusná a odolala zubu času?

Jak vybrat podlahu?

Nejdříve se musíte zamyslet, jaké nároky na podlahu budete mít. Existují samozřejmě pevnější a odolnější podlahy. Některé se hodí více na určitá místa, některým je zase třeba dopřávat jistou péči. Postupně si zde nějaké z nich představíme.

Koberec

Celoplošné koberce jsou v dnešní době již přežitek, už kvůli jejich údržbě. Zkuste si z pořádného chlupáče jen tak k nepoznání vysušit rozlitý hrnek kávy. Nepodaří se. Jednou za čas budete muset na všechny čtyři, popadnout kartáč a koberec pěkně vypucovat. Nebo vypucovat svou peněženku za úklidovou službu, která Vám ho vyčistí. Teď frčí maximálně tak nějaký běhoun nebo kobereček, který navíc dokáže dodat interiéru potřebnou útulnost

Parkety

Ve starých městských domech mohou parkety s klidem pamatovat ještě první republiku. Jedná se o velice odolný druh podlahové krytiny. Samozřejmě si můžete nechat parkety udělat nové. Připravte se však na vyšší výdaje. Pokud už parkety v bytě jsou nebo přes ně byla celé roky jiná krytina, bude třeba jim dopřát určitou údržbu. Z pravidla se parkety brousí a opět lakují. Tím získají svůj původní vzhled a krásu přírodního materiálu

Vinyl

Vinyl je opravdu odolný materiál, který přežije prakticky cokoliv. Děti, psy, frekventovaný provoz ani teplotní rozdíly nebudou problém. Patří mezi často volené materiály díky své snadné pokládce, pružnosti a lehké údržbě. Díky tomu může hravě konkurovat i klasice v podobě dlaždic v koupelně, chodbě či kuchyni. Na výběr máte z široké řady dekorů dřeva, které je momentálně velice v kurzu. Technologie umožňují opravdu věrnou repliku jeho struktury a kresby. Vinylová podlaha je ale oproti dřevu teplejší na dotek. 

podlaha_clanek_kolaz

 Dlažba

Pro svou odolnost proti opotřebení, vodě a snadnou omyvatelnost je často voleným materiálem do prostor koupelny, kuchyně nebo chodeb a hal, kde je frekventovanější pohyb. Pro jistotu doma však mějte pár kusů navíc, kdyby se dlaždice náhodou někde odštípla. Volte vždy podle toho, jestli je dlažba do interiéru nebo exteriéru. Důležitý je i správný postup při pokládce, aby mohla krytina naplno plnit svou funkci. 

Laminátová podlaha

Neboli plovoucí podlaha, splňuje nároky běžné domácnosti. Je pevná, flexibilní a nabízí celou řadu věrných přírodních dekorů. Sama jsem si prošla řadou bytů snad se všemi druhy podlahových krytin a musím zodpovědně říci, že jsem aktuálně s laminátovou podlahou spokojená. Sem tam kobereček prostor doladí a zastane i funkci bačkor, když potřebujete někde postát. Plovoucí podlaha nám jde napříč celým bytem, včetně kuchyně a nemá jediný problém ani s kocourem a ani kocour s ní. Jediné, na co si člověk musí dávat drobet pozor je, aby mu na podlaze dlouho nestála voda.

I my nabízíme různé druhy laminátových podlah. Nakoukněte >>