Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Jak postavit kvalitní oplocení

V minulém článku jsme si objasnili, jaké druhy pletiva je možné ke stavbě plotu využít a jakou funkci plní. Nyní se podíváme na téma oplocení více do hloubky. Jak postavit kvalitní a silný pletivový plot? Čeho se vyvarovat a co všechno vlastně potřebujeme?

Dvakrát měř, jednou řež

Před samotnou stavbou je potřeba změřit obvod pozemku. Pomůže vám to určit kolik pletiva, nosného a vázacího drátu, a především plotových sloupků budete potřebovat. Stejně jako pletivo i sloupky lze vybírat z různých variant a velikostí. Zaměřte se na výšku sloupků a současně na to, jak vysoký plot si představujete. Mezi sloupky doporučujeme měřit vzdálenost kolem 2 metrů. Místa si důkladně označte. Sloupky lze betonovat nebo upevnit do země pomocí vrutů.

Výběr vhodné brány

Nedílnou součástí plotu je také brána. Vchodová plotová branka je takřka samozřejmostí, ale vedle brány vchodové můžete do plotu zasadit bránu vjezdovou neboli dvoukřídlou. Její velikost závisí na šířce vašeho automobilu. Šířka vstupní branky by neměla být užší než jeden metr. Všechny plotové brány by se měly otevírat vždy dovnitř.

A na konec? Pletivo!

Sloupky drží, bránu máme a teď už jen napínáme. V první řadě napínací dráty. Zpravidla se upevňují do tří linií - horní, prostřední a spodní. Nosný drát připevňujeme a provlékáme pomocí speciálních závěsek. Následuje pletivo. Pokud máte vybráno, poslouží vám k jeho upevnění vázací dráty. Pletivo postupně rozvíjíme a napínáme po celé délce plotu. Nezapomínejte na ochranný oděv a rukavice. Při manipulaci s pletivem či vázacími a napínacími dráty, můžete snadno přijít k úrazu.

Teorii máme za sebou a vy se můžete pustit do stavby kvalitního plotu. Pokud stále nevíte jak na to, můžete shlédnout malou video nápovědu. No a pokud byste raději koukli po nějaké tkanině, bude se vám hodit malá rada v podobě toho příspěveku >>