Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ OBJEDNÁVEK SE MŮŽE EXPEDICE ZÁSILEK O 2 - 3 DNY PRODLOUŽIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, VAŠE NONSTOPSTAVEBNINY.cz

Co byste měli vědět o umělých trávnících

umělý_trávníkUmělý trávník bývá poslední dobou jednoduché a účinné řešení a náhrada za trávník živý, a to nejen kolem domů a obytných objektů. Jedná se o elegantní náhradu živého trávníku, s nímž bývá celá řada starostí a práce. Skvěle vypadá, můžete si vybrat z mnoha variant a liší se i způsobem provedení a cenovou nabídkou.

Výhody

Umělé trávníky, navzdory jejich názvu, jsou elegantní náhradou za živé travní plochy. Disponují dlouhou životností syté zelené barvy. Mezi další výhody patří kromě vysoké živostnosti i minimální provozní náklady a minimální výdej energie a času při jeho údržbě. Ve srovnání s živým trávníkem se již nemusíte obávat o vyšlapaná místa, sekání, hnojení nebo škůdce, krtince a podobné nepříjemnosti. Co do údržby, stačí umělý trávník lehce zastříknout vodou, popřípadě pohrabat spadané listí. Abyste se nemuseli obávat plevelu, který může sem tam prorůst, doporučuje se použití geotextilie. Ta zabrání průniku plevelu ale zároveň jsou v ní dostatečně velké otvory pro odvodňování.

umělý_trávník_2Uplatnění

A kde všude najde umělý trávník své využití? Jak už bylo zmíněno, je to vhodný pomocník na zahrady, ale i terasy, balkóny, lodžie nebo třeba veřejná prostranství. Poslouží též jako dekorace. Umělý trávník lze velice efektivně kombinovat s živým porostem. Krom toho velice účelně slouží na sportovištích jako třeba na golfových greenech nebo jako povrch pro celá velká multi sportoviště. V některých případech se dá dokonce použít jako alternativa fasády domu. 

Instalace 

Instalace umělého trávníku je velmi jednoduchá, proto nepotřebujete povolávat profesionály. Trávník se nemusí ani lepit. Aby stabilně a pevně držel, bude stačit pískový posyp. Kamínky písku by neměly být velké a ostré a písková směs by neměla obsahovat příliš prachu, přirozeně, aby se neprášilo. Doporučuje se křemičitý písek. Pokud umělý trávník pokládáte na asfalt nebo beton, můžete si pomoci lepicí páskou nebo speciálním lepidlem. Po instalaci trávníkového koberce se doporučuje vlákna přečesat kartáčem proti směru „růstu“ vláken.

Údržba

Co se další údržby týče, trávník nemusíte přes zimu uklízet, nicméně, učiníte-li tak, výrazně zvýšíte jeho životnost. Necháte-li ho přes zimu venku, pak snáze ztratí své jedinečné vlastnosti. Trávníky jsou zdravotně nezávadné, jsou vhodné jak pro děti, tak i pro psy.