Přihlášení Registrace


Zavlažování a jak na něj

Zavlažování a jak na něj

V letních vedrech je obzvláště složité udržet krásný a zdravý trávník tak, aby nebyl vysušený. Existuje ovšem celá řada způsobů, jak tomu zamezit a zachovat trávník zelený a svěží po celé léto. Kromě zavlažování je záhodno dodržovat několik základních pravidel a udržet tak trávník jako krásnou vizitku našeho bydlení.

Důležité je také sekání

Prvním užitečným tipem, který stojí za zmínku je sekání trávy. Doporučuje se ponechávat trávník nižší a sekat ho častěji. Je zřejmé, že nikomu se nechce sekat zahradu třikrát týdně, nicméně čím nižší tráva, tím lépe probíhá fotosyntéza a tráva je pak hustší a zelenější.

Zavlažování

Kořínky trávy potřebují vláhu, to je jasné. Jak moc a jak často zavlažovat? Ideální je poskytnout trávníku hloubkovou zásobu vody. Doporučuje se 20 cm pod zemí. To znamená, že zaléváme klidně méně často, o to ale vydatněji. Nezalévejte trávník v největších vedrech, ale spíše později večer nebo brzy ráno. Stejně tak nesekejte v nejvyšších teplotních špičkách. Pro pohodlnější, jednodušší a efektivnější zavlažování využijte samozavlažovací rozstřikovače. Na výběr je celá řada druhů. Několikaramenné, ve tvaru květiny, stříkací pistole. Všechny tyto jsou snadno regulovatelné a ovladatelné. Zpravidla jsou vybaveny rotačním zařízením pro rovnoměrné zavlažování vašeho trávníku. V neposlední řadě často poslouží i jako zábava pro děti. K zavlažování a zalévání záhonů a stromů pak jistě využijete některou z našich zahradních hadic, které jsou k dostání s příslušným vybavením, jako stojany, držáky, vozíky nebo navíječe.

 

Rozhodně nepodceňte pravidelnou péči o trávník. Jistě se vám odmění a bude sloužit jako báječná vizitka a okrasa vašeho bydlení.

 


Datum zveřejnění: 20.02.2017