Přihlášení Registrace


Posuvné dveře - úspora cenného prostoru

Posuvné dveře - úspora cenného prostoru

Řešíte při renovaci či zařizování nového interiéru každý centimetr prostoru? Spoustu ho můžete ušetřit s posuvnými dveřmi. Jejich montáž je snadná a zvládne ji i méně zkušený kutil. Nepostradatelné je v tomto případě vhodné stavební pouzdro, které plní základní funkci - samotnou manipulaci s dveřmi.

Jak to funguje?

Odpadne vám starost, na jakou stranu se budou dveře otevírat, aby při manipulaci nepoškodily nábytek nebo sebe. Nemluvě o tom, že vás již nikdo náhodně nesejme dveřmi jako nic netušícího kolemjdoucího.

Stavební pouzdro vlastně vytváří jakousi dutinu ve zdi, do které se při posuvu dveře schovají. Tím umožňují onu hlavní výhodu posuvných dveří, že vám nikde netrčí otevřené dveře v prostoru, ale jsou neviditelně uschovány ve zdi. 

Rozdělení

Jedním z kritérií pro pořízení správného pouzdra je to, kam ve výsledku bude instalováno. Jednou z možností je instalace do zděné příčky. Takové pouzdro obsahuje perlinku (omítkářskou síť)  pro nahození omítky. Další možností je instalace do sádrokartonové příčky.

Typy stavebních pouzder

• Jednou z možností, jak pouzdro určit je také to, jaký typ dveří ve finále budete mít. Nejčastěji využívaným je typ jednokřídlého stavebního pouzdra. Ten je určen pro jednokřídlé posuvné dveře.

• Dalším je samozřejmě typ dvoukřídlý. Ten funguje na principu dvou protilehlých kapes, kam se dveře zasouvají smerem od sebe.

• Existuje také systém posuvných dveří zvaný teleskop. Dveře jsou rozděleny na dvě samostatné části, které se posouvají postupně. Stavební pouzdro určené pro typ teleskop zároveň pojímá obě dvě tyto části. 

• A potom je tu systém zvaný zákryt. Ten funguje tak, že kapsa stavebního pouzdra odděluje prostor dvou samostatných vstupů a pojímá do sebe oboje posuvné dveře tak, že jsou jedny před druhými. Více na přiloženém obrázku níže.

• Systém může samozřejmě fungovat i na principu zavěšení a posuvem po kolejnicích, kdy se samotné dveře posouvají po vnější straně stěny a zůstávají tak venku. K tomu stavebního pouzdra není třeba.

Použití

Stavební pouzdro je určené pouze k použití v interiéru. Schované dveře esteticky doplní čistou linii a vzhled vašeho prostoru. Velice praktický je tento systém v menších bytech a místnostech, kde ušetří cenné centimetry. Obzvlášť v prostoru koupelny či WC. Použití se však meze nekladou, krásně vypadají takto instalované dveře prakticky kdekoliv. 

Možnost zakoupení stavebního pouzdra přesně pro vás, máte i na našem e-shopu, a to v kategorii vybavení interiéru.

 


Datum zveřejnění: 24.02.2017