Přihlášení Registrace


Rady a tipy

Založte si kompost. Vyplatí se to!


Založte si kompost. Vyplatí se to! Aby zahrada vzkvétala, musí mít řádnou péči a také kompost. Právě kompost je jedním z nejdůležitějších prvků, každé zahrady a také jednou z nejzapeklitějších zahradnických výzev. Založením kompostu získá vaše zahrádka potřebné živiny a čerstvou organickou hmotu, kterou lze využít na všechny druhy pěstování.

ČÍST CELÉÚdržba živého plotu


Údržba živého plotu Živé ploty potřebují péči a čas. Základem je pravidelné stříhání a také tvarování, díky kterému živý plot neprorůstá citlivá místa zahrady či domu. Důkladná úprava poskytuje naší zahradě originální doplněk a vzhlednou a funkční ochranu.

ČÍST CELÉZavlažování zahrady snadno a rychle


Zavlažování zahrady snadno a rychle Chcete-li mít zahradu plnou života a krásy, musíte se o ní dobře starat. V letních vedrech dostává zahrada pořádně zabrat. Jak zajistit, aby se nám tráva zelenala, zelenina zrála a květy provoněly každý kout?

ČÍST CELÉJak postavit kvalitní oplocení


Jak postavit kvalitní oplocení V minulém článku jsme si objasnili, jaké druhy pletiva je možné ke stavbě plotu využít a jakou funkci plní. Nyní se podíváme na téma oplocení více do hloubky. Jak postavit kvalitní a silný pletivový plot? Čeho se vyvarovat a co všechno vlastně potřebujeme?

ČÍST CELÉNepodceňujte výběr pletiva


Nepodceňujte výběr pletiva Oplotit svůj pozemek nebo vymezit prostor či určité území bývá zvykem i nutností. Z historického hlediska má oplocení kořeny opravdu hluboko. Přesvědčit nás mohou všelijaké hradby, stěny a zděné ploty, které mívaly především ochrannou funkci. Takové oplocení skrývalo a skrývá vše co nemá být viděno

ČÍST CELÉZázrak jménem vymývaná dlažba


Zázrak jménem vymývaná dlažba Zahrada je místem odpočinku, relaxace ale i zábavy a rodinných sešlostí. Pokud byste rádi toto místo zvelebili nějakým chodníčkem nebo terasou, může se vám hodit vymývaná dlažba. Zajistí vám opravdu pevnou půdu pod nohama.

ČÍST CELÉZámková dlažba snadno a rychle


Zámková dlažba snadno a rychle Rádi byste zvelebili svůj pozemek nějakým chodníčkem nebo pěšinkou, ale nevíte jak na to? Nezoufejte! S naší malou pomocí zvládnete dlažbu položit i bez odborné práce dlaždiče.

ČÍST CELÉObyčejná tkanina - velká služba


Obyčejná tkanina - velká služba Slunce už nám opět po tuhé zimě vystrčilo růžky a ukázalo, že na to stále má. S tímto veselým jarním časem přichází i postupné probouzení přírody. I ty nejběžnější věci nám mohou na zahrádce v mnohém velice usnadnit život. Přesně mezi takové věci patří mnohdy na pohled obyčejné tkaniny a sítě. Obyčejné jsou ovšem opravdu pouze na pohled.

ČÍST CELÉZkuste to s kamenem


Zkuste to s kamenem Době plastové odzvonilo, teď frčí příroda. Nastala doba, kdy se interiéry zařizují v jemných barvách a za použití převážně přírodních materiálů. Jen si představte tu krásnou dřevěnou dubovou podlahu, přírodní dřevěnou a pouze lakovanou kuchyňskou linku nebo teplo sálající z krbu, který je obložený kamenným obkladem.

ČÍST CELÉBuďte v suchu o chlup dříve - vchodové stříšky


Buďte v suchu o chlup dříve - vchodové stříšky Znáte to. Zrovna vás chytne průtrž mračen po cestě z nákupu a vy si pečlivě vyměřujete nejrychlejší cestu z auta ke dveřím. Pokud jste si nevyšli zrovna hezky po svých. Tam Vás pár metrů už nezachrání. Kýženého sucha se můžete díky vchodové stříšce dočkat o pár vteřin dříve.

ČÍST CELÉStřešní okna - hvězdy nad hlavou


Střešní okna - hvězdy nad hlavou Sama jsem obyvatelkou podkrovního bytu, ve kterém jsou kromě terasy pouze střešní okna. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu oken?

ČÍST CELÉProč použít perlinku


Proč použít perlinku Sklovláknitá tkanina, kterou známe většinou pod názvem perlinka, je dnes již nepostradatelnou součástí stavby. Jaká je její funkce a kdy perlinku použít, aby plnila svůj účel?

ČÍST CELÉPoužití polystyrenu ve stavebnictví


Použití polystyrenu ve stavebnictví Dalším materiálem, který se používá při zateplování, je polystyren. Konkrétně tedy desky z polystyrenu. Jaké jsou jeho vlastnosti, výhody a nevýhody si přečtěte v tomto příspěvku.

ČÍST CELÉMinerální vata - kde je i berla mrazilka krátká


Minerální vata - kde je i berla mrazilka krátká Pokud vaše stavba nebo přestavba vrcholí a na řadu přichází zateplení, neváhejte s ním. Oceníte to zejména v zimním období, kdy se vám rapidně sníží náklady na topení. Teplo se vám bude držet doma a nebude mít tendence balit kufry a utíkat pryč.

ČÍST CELÉKliky a kování


Kliky a kování Celkový dojem z interiéru závisí hodně i na detailech, kterými prostor doplníte. Důležitou složkou jsou kliky a kování, které doplňují zvolený styl a plní praktickou stránku každodenního provozu.

ČÍST CELÉPosuvné dveře - úspora cenného prostoru


Posuvné dveře - úspora cenného prostoru Řešíte při renovaci či zařizování nového interiéru každý centimetr prostoru? Spoustu ho můžete ušetřit s posuvnými dveřmi. Jejich montáž je snadná a zvládne ji i méně zkušený kutil. Nepostradatelné je v tomto případě vhodné stavební pouzdro, které plní základní funkci - samotnou manipulaci s dveřmi.

ČÍST CELÉDveře a zárubně


Dveře a zárubně Když už zvažujete rekonstrukci či koupi nových dveří, zvažte i možnost koupě nových zárubní a obložek. Jak správně dveře vůbec změřit a co všechno zvažovat při výběru dveřních zárubní?

ČÍST CELÉJak vybrat nové dveře


Jak vybrat nové dveře Ať už zařizujete nebo se chystáte na rekonstrukci prostoru, výběr nových dveří si vyžaduje pečlivé zvážení. Na co se zaměřit a jaká hlavní kritéria při výběru zvažovat?

ČÍST CELÉJakou podlahu? Myslete do budoucna


Jakou podlahu? Myslete do budoucna Jednou z největších investic bývá obvykle podlaha. Utváří interiér a celkový dojem z něj. Jak vybrat takovou, aby byla i za 20 let stále vkusná a odolala zubu času?

ČÍST CELÉPříslušenství k obsluze krbu


Příslušenství k obsluze krbu Tématem minulých novinek byly krby, bio krby a kamna, která vnesou do každého interiéru příjemné teplo a atmosféru domova. Ale co také správné vybavení?

ČÍST CELÉA co takhle Bio krb?


A co takhle Bio krb? Pokud nepatříte mezi majitele letního sídla v podobě chaty či chalupy, nezoufejte. Dnešní technologie dokáží přinést teplo domova v podobě krbu v podstatě do jakékoliv domácnosti.

ČÍST CELÉKouzlo krbových kamen


Kouzlo krbových kamen Chcete váš domov proměnit na oázu poklidných večerů? Ať už máte možnost mít krbová kamna doma či na chatě, s přicházejícím ochlazením oceníte jejich vlastnosti ještě mnohem více. Oheň je jeden z nejzásadnějších lidských objevů a provází náš druh již po tisíce let. Ale ani po takové době nás neomrzel hypnotizující pohled do mihotajících se plamenů.

ČÍST CELÉPřipravit, pozor, zima!


Připravit, pozor, zima! Topná sezóna se pomalu ale jistě blíží. Stejně tak, jako se každé zvíře zásobuje jídlem před uložením k zimnímu spánku, i člověk podstupuje jistá opatření. Dočtete se zajímavé tipy nejen pro majitele topných zařízení.

ČÍST CELÉSkleník vs. pařník


Skleník vs. pařník Nebaví-li vás se celé léto ládovat kupovaným ovocem a zeleninou a máte-li ve svém okolí volný kousek půdy, pak se můžete uchýlit k home-made řešení. Vypěstovat okurky a rajčata si můžete buďto v pařeništi, nebo ve skleníku.

ČÍST CELÉZavlažování a jak na něj


Zavlažování a jak na něj V letních vedrech je obzvláště složité udržet krásný a zdravý trávník tak, aby nebyl vysušený. Existuje ovšem celá řada způsobů, jak tomu zamezit a zachovat trávník zelený a svěží po celé léto. Kromě zavlažování je záhodno dodržovat několik základních pravidel a udržet tak trávník jako krásnou vizitku našeho bydlení.

ČÍST CELÉCo byste měli vědět o umělých trávnících


Co byste měli vědět o umělých trávnících Umělý trávník bývá poslední dobou jednoduché a účinné řešení a náhrada za trávník živý, a to nejen kolem domů a obytných objektů. Jedná se o elegantní náhradu živého trávníku, s nímž bývá celá řada starostí a práce. Skvěle vypadá, můžete si vybrat z mnoha variant a liší se i způsobem provedení a cenovou nabídkou.

ČÍST CELÉÚdržba bazénu


Údržba bazénu Po zimě přichází s jarem spousta radostí, ale i starostí s údržbou domu a zahrady. Pokud máte zahradní bazén, jistě víte, že i s ním je celá řada starostí a po zimě potřebuje řádný restart. Zde je několik zásad pro správnou údržbu bazénu.

ČÍST CELÉ